Yönetim Kurulu

Toros Sahin Gilead
İletişim
Kurucu Üye

Toros Şahin

Toros Şahin, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun olmuş ve sonrasında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca İngiltere York Üniversitesi’nden Sağlık Ekonomisi yüksek lisans diplomasına sahiptir.

Şahin, kariyeri boyunca farklı çokuluslu şirketlerde İş Geliştirme Uzmanı, Fiyatlandırma Uzmanı, Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Koordinatörü, Pazara Erişim ve Sağlık Ekonomisi Direktörü gibi pozisyonlarda görev almıştır. Şahin, 2017'den bu yana süredir Gilead Sciences Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü görevini sürdürmektedir.

Toros Şahin, 10 yılı aşkın süredir Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin birçok çalışma grubuna görev almış ve çalışmalarına liderlik etmiştir.

Evli ve bir kız babası olan Şahin, özellikle ülkemizdeki hastaların dünyada ilk kez kullanıma sunulan tedavilere ülkemizde de eş zamanlı erişimi ile ilgili çalışmaları desteklemenin yanı sıra, iş yaşamında kadın-erkek ve fırsat eşitliği konularında yapılan çalışmaların da içinde yer almaktadır.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.