Yönetim Kurulu

Timur Topalgökçeli
İletişim
Kurucu Üye

Timur Topalgökçeli

Timur Topalgökçeli, enerji depolama ve akıllı şehir çözümleri konusunda çalışan bir enerji ekonomisti ve girişimcidir. 2016'da Türkiye'de yüksek etkili bir bilim girişimcilik ekosisteminin oluşturulmasını hızlandırmak için Hello Tomorrow Türkiye’yi kurdu. Daha önce Paris’te Uluslararası Enerji Ajansı'nda (IEA) lider yatırım analisti olarak çalıştı ve IEA’nın amiral gemisi olan Dünya Enerji Görünümü'nün ortak yazarlığını yaptı. Ayrıca, IEA’nın Irak (2012), Brezilya (2013), Sahra-altı Afrika (2014) ve Hindistan (2015) hakkındaki özel raporlarının ortak yazarıdır.

Daha önce Avrupa pazarlarını kapsayan Standard & Poor's Investment Division'daki Equity Research Sales'da çalıştı. London School of Economics'ten mezun olan Topalgökçeli, Londra'da J.P. Morgan Emerging Market Hedge Fund ve Bangladeş'te Nobel Ödülü sahibi Mohammed Yunus Grameen Bank da dahil olmak üzere pek çok kuruluşta çeşitli pozisyonlarda enerji projeleri üzerine çalıştı.

Topalgökçeli, 1000 liderden oluşan küresel bir ağ olan Sandbox'ın bir üyesidir. Kinetik enerji depolama alanında küresel kapsamda öncü olan Teraloop'un yönetim kurulu özel danışmanı. Üniversitelerde konuk öğretim görevlisi olan bir TEDx konuşmacısıdır. 2019 yılında Atlantic Council Millennium Fellowship kapsamında yüzün üzerinde ülkeden seçilen 21. yüzyılı şekillendirecek 20 global lider arasında seçilmiştir.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.