Yönetim Kurulu

Hakkı Karakaş
İletişim
Yönetim Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Hakkı M. Karakaş

Dr. Hakkı Muammer Karakaş, yüksek performanslı görüntüleme hizmetleri, sağlık hizmetleri dijitalleştirme ve gelişmiş görüntüleme teknolojilerinde küresel bir fikir lideridir. İstanbul İli Kamu Görüntüleme Hizmetleri başkanıdır. Koordinasyonu altında dünyadaki radyolojik hizmetlerin neredeyse 1/100'ü gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda İstanbul FSM Araştırma ve Eğitim Hastanesinde Radyoloji Klinik Şefi, Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde radyoloji ve girişimsel radyoloji profesörü ve güçlü bir kariyere sahip translasyonel bilişsel sinirbilimcidir. 

Füzyon görüntüleme, elastografi, yavaş hareket Doppler görüntüleme ve ayrıca gelişmiş MRI uygulamaları dahil olmak üzere gelişmiş görüntüleme uygulamaları konusunda derinlemesine uzmanlığa sahip, nonvasküler girişimsel radyologdur. Ayrıca Almanya Bonn Üniversitesi'nde ve Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda sinirbilimci olarak çalışmıştır.

600'ün üzerinde bilimsel yayını  ve bildirisi, 2300'ün üzerinde bilimsel atıfı bulunmaktadır. H faktörü 29’dur. Aralarında multimodal EEG / ERP-MRI teknolojisinin gelişimine katkılarından dolayı verilen Avrupa Nöroradyoloji Ödülü'nün de bulunduğu bilimsel araştırma ve teknolojik Ar-Ge için 19 ulusal ve uluslararası ödülü bulunmaktadır.

Çeşitli akademik, resmi ve özel kurumlarda hekim, araştırmacı, ve yönetici olarak görev yapmıştır. Toplam kalite yönetimi, yüksek performanslı sağlık yönetimi, kamu özel ortaklıkları, sağlık hizmetleri mimarisi, tıp teknolojileri ve tıbbi bilişim teknolojileri hakkında derinlemesine bilgi sahibidir. Pek çok ulusal, yabancı ve küresel kamu kurum ve kuruluşuna danışman olarak hizmet vermektedir.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.