Yönetim Kurulu

Özlem Aksoy
İletişim
Kurucu Üye

Özlem Aksoy

Özlem Aksoy, bugüne kadar özellikle altyapıya yönelik farklı alanlarda iletişim çalışmaları ve projeleri gerçekleştiren, 25 yıla yakın iş deneyimine sahip, GE Türkiye İletişim Lideridir.

İstanbul’da doğan Özlem Aksoy, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Henüz üniversitede okurken yollarının kesiştiği gazetecilik mesleğini çok sevdi ve bunu ekonomi bilgisi ile harmanlayarak, ekonomi gazeteciliğine adım attı. 1994-2000 yılları arasında, 6 yıla yakın bir süre dönemin en güçlü yayınlarından biri olan Sabah Gazetesi’nde gazeteci olarak görev yapan Aksoy, özellikle teknoloji, insan kaynakları ve havacılık alanlarında hazırladığı köşe haberlerleri ile pek çok ilke imza attı.

Özlem Aksoy, 2000 yılında masanın diğer tarafını keşfetmek üzere Siemens’e katıldı. 12 yıl boyunca Medya ve Halkla İlişkiler Yöneticisi olarak çalıştığı Siemens’te, stratejik iletişim planının tasarlanması, uygulanması ve izlenmesinde, kurumsal sorumluluk yaklaşımının yaygınlaştırılmasında, şirket içi ve dışı iletişim faaliyetlerinin sürdürülebilir şekilde gerçekleştirilmesinde önemli rol aldı. 12 yıl boyunca görev aldığı bu şirkette Sosyal Kulüp, medya şirketleri ile ortak içerik geliştirme, Siemens Sanat gibi ilklere imza attı.

Özlem Aksoy, GE’ye katıldığı Ocak 2012 yılından bu yana, markanın Türkiye’de güçlü şekilde inşa edilmesi, marka itibarının yönetimi ve aynı zamanda iş alanlarına yönelik iletişim çalışmalarıyla GE’nin ülkemizdeki büyümesine katkı sağlamak üzere, GE Türkiye iletişim stratejisini geliştirmek ve yönetmekle sorumludur.

Özlem Aksoy, GE Womens Network, GE Volunteers gibi şirket içi insiyatiflerine kimi zaman liderlik kimi zaman danışmanlık yaparak çalışanların bu alanlarda projeler geliştirmesini sağladı. GE adına liderlik ettiği çalışmaları ile pek çok ödüle layık görüldü.  Bunların arasında  GE Türkiye Meme Kanseri Bilinçlendirme Ödülü / TUHID (2016), En İyi Kurumsal Blog Bronz Ödülü / Marketing Türkiye (2017), GE Türkiye Instagram / Communicator Award of Excellence (2017), En İyi Twitter&En İyi Blog / The Stevie Awards (2018) gibi birçok ödül kazandı.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.