Yönetim Kurulu

Mustafa Tankut Tabak
Kurucu Üye

Mustafa Tankut TABAK

M. Tankut Tabak

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde görmüş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına 1997 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladıktan sonra, 1997-2006 yılları arasında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda, 2006 yılından 2021 yılına kadar T. İş Bankası İnsan Kaynakları Bölümü’nde çeşitli kademelerde görev almıştır. En son İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan B. Tabak, 2021 yılında Bayındır Sağlık Grubu (Bayek A.Ş.) Genel Müdürü görevine atanmıştır.

Halen Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (KUISCID) ve Livewell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet ve Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup, ayrıca İŞBANK AG ve Softtech Yazılım Tekn. Araş. Geliş. Ve Paz. Tic. A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

 

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.