Yönetim Kurulu

Hakan Aran
İletişim
Kurucu Üye

Hakan Aran

1968 yılında Antakya’da doğan Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 2000-2001 yılları arasında da Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme yüksek lisans programını tamamlamıştır.

1990 yılında İş Bankası’nda Yazılım Uzmanı olarak göreve başlayan Aran, 2005 yılında Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü olmuş, 2008 yılında da Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Müşteri Odaklı Dönüşüm Programı, Tier-4 seviyesinde veri merkezi kuruluşu, Operasyonel Mükemmellik ve Dijital Dönüşüm Programları gibi pek çok üst düzey dönüşüm programını yöneten Aran, internet bankacılığı, elektronik ticaret, mobil bankacılık, QR kod ile ödeme, yapay zeka ve robot bankacılığı gibi Türkiye’de pek çok ilkleri gerçekleştiren proje ekiplerinde yer almıştır.

İş Bankası Rusya YK Başkanlığı, Anadolu Sigorta YK Başkan Vekilliği, Türk Telekom YK üyeliği görevlerinde bulunan Aran, halen SoftTech, LiveWell, GullsEye şirketlerinin YK Başkanı, Munzam Sandık Vakfı YK üyesi ve İş Bankası’nda teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.