Yönetim Kurulu

Fatih Çağlıyan
İletişim
Kurucu Üye

Fatih Çağlıyan

1973 Karaman doğumlu olan Fatih Çağlıyan, Öğrenimini 1992 yılında Bursa Anadolu Lisesinden 1998 Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliğinden,2019 yılında York üniversitesi-Executive MBA -Finans alanından mezun olarak tamamlamıştır.

İş Hayatına 1999 yılında Tofaş’da Başlamış olup Üretim, Mühendislik, Kalite ve Proje alanlarında Türkiye İtalya Fiat Fabrikalarında yöneticiliklerde bulunmuştur.

İtalya'da PSA ve Fiat araç tasarım ve geliştirme projesinde Üretim ve Sanayileşme alanlarını temsilen çalışmalarda yer aldı. 2017 yılında yenilikçi yıldızlar kategorisinde En başarılı Tofaşlılar ödülünü almıştır.

2011-2015 yılları arasında Kıraça Holding Bünyesinde Sirena Marine A.Ş de Üretim Müdürlüğü, Mühendislik Müdürlüğü görevlerinde çalışmış olup, Türkiyede ilk defa Seri üretim tekne/yat üretimini gerçekleştirmiş grubun başında  görev almıştır. 2015-2020 Mefa Endüstri A.Ş Bünyesinde Fabrika Müdürlüğü, Mühendislik direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Çalışmakta Olduğu Sözal Kimya A.Ş de 2020 Yılından İtibaren Operasyon Direktörü olarak Çalışmaktadır.

TKYD , KALDER,TİDE gibi derneklerin çalışma gruplarında, komitelerinde Bireysel çalışmalarına ve üyeliklerine devam etmektedir.

Endüstri 4.0, Operasyonel Mükemmellik,Otomasyon Otomatik kontrol uygulamaları, İnovasyon ve İş mentorlüğü konularında çalışmalarıni ve faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Evli, 1 Çocuk babası olan Fatih Çağlıyan İngilizce, İtalyanca ve Almanca bilmektedir.
 

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.