Yönetim Kurulu

Esen Tümer
İletişim
Başkan

Esen Girit Tümer

Esen Girit Tümer, İstanbul Üniversitesi Dilbilim alanında lisans, UCLA / University of California Los Angeles, ABD'de İşletme Yönetimi alanında MBA derecesine sahiptir.

Boston Harvard Üniversitesi' nden Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi, New York Colombia Üniversitesi’ nden ise IoT Eğitimi almıştır. İngiltere' deki Ashridge College ve Fransa'daki INSEAD Üniversitesi’nden dan çeşitli Liderlik ve Yönetici eğitimleri almıştır. Fransa' dan Six Sigma Black Belt ve Lean management Sertifikası’ na sahiptir.

ABD, Türkiye ve Orta Doğu Ülkelerinde bulunan Microsoft, Johnson & Johnson, Tyco & Covidien, Philips Healthcare Royal Philips gibi çeşitli yüksek teknoloji şirketlerinde üst düzey yönetici ve liderlik rolleriyle 23 yıldan fazla iş tecrübesine sahiptir. Ayrıca Londra, Hindistan, Irak, Pakistan, Orta Asya, Doğu Avrupa, Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan Krallığı ve Katar'da birçok uluslararası projeye liderlik etmiştir. Acıbadem Üniversitesi Kuluçka merkezinde danışma kurulunda ve Yeditepe Üniversitesi mütevvelli heyetinde üst düzey görevler almıştır.

Sivil Toplum Kuruluşları konusunda güçlü geçmişe sahip olan Tümer, Belçika Brüksel'deki AB tartışmasında Türkiye' yi temsil eden TıpGörDer'in 7 yıl Başkanlığını yapmıştır. PPP Derneği’ nin Başkan Yardımcılığı ve TEİD, Kurumsal Uyum ve Etik Derneği’ nde Başkan Yardımcılığı yapmıştır. TWAL Bölgesinde Medtronic Women Network Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Teknoloji’ de Kadın Derneği W-Tech ve Women on Board Derneği'nin kurucu üyelerinden biridir. UIP – ICP International Cooperation Platform Yönetim Kurulu Eşbaşkanıdır. Halen ABD'de AAAI ve Avrupa'da Women AI dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası derneğin aktif yönetim kurulu üyesidir.

Forbes ve Economist Dergileri tarafından ülke genelinde tüm endüstriler arasında en başarılı 50 kadın liderden biri olarak seçilmiştir ayrıca üst üste yıllar içinde Sağlık Sektöründe 1 Numaralı En Güçlü Kadın CEO'su seçilmiştir.

2020 yılı itibariyle Türkiye ve ABD'de kurulan Yapay Zeka alanında Essential Evolutions ve BioScience alanında InfiniTech'in kurucu CEO'sudur. Ayrıca, Manchester İngiltere'de Akıllı Giyilebilir Teknoloji Şirketi’ nin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Global AAAI Derneği'ne bağlı YZTD “Yapay Zeka ve Teknoloji Derneği” nin Türkiye'deki Kurucusudur.

En güncel gelişmeler ve YZTD’den haberler için e-posta bültenimize kayıt olabilirsiniz.