Board of Directors

Seda Ferik Mızraklı
Contact
Founding Member

Seda Mızraklı Ferik

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İşletme Bölümleri’nde okudu. Mezun olduğunda “Marketing” alanında kariyer yapmayı hedefledi. Colgate ve Beymen’de Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi bölümlerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra, Interteks Fuarcılık A.Ş.’de Uluslararası Satış ve Pazarlama Bölümü’nü 4 yıl süresince yönetti. Ardından, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Pazarlama Departmanı’nda “Direct Marketing & Events” bölümünü kurdu ve 4 yıl süresince yönetti. Turkcell’de çalıştığı dönemde Yeditepe Üniversitesi’nde MBA’ye devam etti.

2002 yılında KREA Direct’i kurdu. KREA bugün, KREA M.I.C.E ( Toplantı, Seyahat, Kongre, Etkinlik Yönetimi ), KREA Direct, KREA Disrupt ( Çizgi Altı Reklam ve İçerik Geliştirme), KREA Intcom & HR Services markaları ile 360 derece pazarlama iletişimi; dijitalleşme ve pazarlama teknolojisi, şirket içi, müşteri, bayi iletişimi ve şirket hedefi odaklı memnuniyeti unsurları, İç İletişim konularında hizmet vermektedir. KREA M.I.C.E. A grubu Seyahat Acentasıdır. Bu sene, sektörün oskarı sayılan Ace of M.I.C.E Ödüllerinde “ 2019 En İyi Etkinlik ve Toplantı Yönetimi Şirketi”  ödülünü kazanmıştır.

Seda, Sektördeki trendleri takip ederek, 2009 yılında KREA Dijital A.Ş. yi kurmuştur. KREA Dijital bugün  yapay zeka ve öğrenen makineler altyapısı ile omnichannel marketing ve e-CRM anlamında Türkiye’nin önde gelen markalarından biridir. Özellikle e-mail marketing, SMS marketing alanında dünyadaki benzerlerinden çok farklı bir teknoloji ile başarılı projeler yaratmaktadır.

25 yılı aşan satış, pazarlama, dijital pazarlama, etkinlik yönetimi, ve 10 yılı aşan turizm tecrübesi ile yüzlerce marka ve şirkete, pazarlama ve ürün stratejisi geliştirme, yaratıcı fikir bulma ve önerme ve uygulama alanlarında destek vermiştir. Kurucusu olduğu KREA çatısı altında, uzun yıllar proje geliştirdiği markalardan bazıları: Coca-Cola, Procter & Gamble, Turkcell, OPET, İş Bankası, Microsoft, Western Union, Henkel, Petrol Ofisi, Samsung’dur.

Amerika’da bulunan DMA ( Doğrudan Pazarlama Derneği )’nin Türkiye’deki ilk üyesidir. Aynı zamanda Uluslararası “Direct Marketing Liderlik Ödülü”nün Türkiye’deki tek sahibidir.

Kendisi şu anda TÜSİAD, DEİK, KAGİDER Üyesidir. MPI ( Uluslararası Toplantı Yönetimi Profesyonelleri Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi, Gastronomi Turizm Derneğini’nin Yönetim Kurulu Danışmanı, Yapay Zeka Derneği Kurucu üyesidir.

Şu anda üye olduğu diğer dernekler; YKKD, %30 Derneği, PWN, PERYÖN, Alman Ticaret Odası, İngiliz Ticaret Odası, İtalyan Ticaret Odası, SITE ( Uluslararası Incentive Seyahat Derneği ) dır.

TÜRSAB’ın ( Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ) geçmiş dönem M.I.C.E Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı ve GYIAD Yönetim Kurulu Üyeliği, DPID Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Son yıllarda bir çok bilinen konferasın “Keynote” konuşmacısı veya Oturum Başkanı’dır. Pazarlama Zirvesi, Liderler Zirvesi, Sürdürülebilir Markalar Konferansı, Ace of M.I.C.E., Emitt bunlardan bazılarıdır.

You can sign up for our e-mail newsletter for the most up-to-date developments and news from YZTD.