Board of Directors

Erden Timur
Contact
Founding Member

Erden Timur

Foldhome ve Foldoffice konseptlerinin yaratıcısı, aynı zamanda Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, 1982’de Mersin’de doğdu. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu. Ardından London School of Economics’te Ekonomi eğitimi alan Timur, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde profesyonel yaşama başladı.

Erden Timur, 2010 yılında kurduğu Nef markası ile gayrimenkul sektörüne, sektörün çalışma ve üretim anlayışını yönlendirecek ilkler kazandırdı. Nefes’ten ilham alarak kurduğu Nef markasında çalışma anlayışını ‘Başkasının derdine dertlenmek’ üzerine kurdu. Tasarımı insanlar için lüks olmaktan çıkararak, bir yaşam biçimi haline getirme anlayışını misyon edinen Timur, 24 odalı ev konsepti Foldhome/Foldoffice ile Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak, 2011 yılında Nef markasını, dünyanın en önemli tasarım fuarlarından “%100 Design London”a katılan dünyadaki ilk gayrimenkul firması yaptı. İnsan beklenti ve ihtiyaçlarını çalışmalarının merkezine alan Erden Timur geliştirdiği 18 (patenti alınan veya alınmakta olan) keşifle ulusal ve uluslararası ölçekte farklılaşmaktadır.

Nef markasıyla aralarında Wired’ın da bulunduğu dünyaca ünlü medya kanallarında projeleriyle yer alan Erden Timur’un yenilikçi vizyonu ile geliştirdiği projeleri, bugün Türkiye ve dünyanın farklı noktalarında uygulanmaktadır.

Erden Timur Nef markasının yanı sıra NEF ve Kentsel Strateji şirketlerinin gönüllü işbirliği ile Kentsel Vizyon platformunda yer almaktadır.

You can sign up for our e-mail newsletter for the most up-to-date developments and news from YZTD.