Board of Directors

Barış Karakullukçu
Contact
Board Member

Barış Karakullukçu

Lise eğitimini İzmir Fen Lisesinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Programını ve Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamlamıştır.

Kariyerine 1996 yılında I-Bimsa firmasında Danışman olarak başlayan Karakullukçu, 1997 yılında PWC firmasında yönetim danışmanı olarak görev almıştır. 2001-2005 yılları arasında Accenture Danışmanlık firmasında Global iş çözümlerinden sorumlu olarak 25’den fazla ülkede çalışarak hizmet vermiş olan Karakullukçu, kariyerine 2005 senesinde Accenture Türkiye ofisinde Partner olarak devam etmiştir. 2012-2016 yılları arasında Mudo’nun Yürütme Kurulu Başkanlığı ve CEO’luğu görevini üstlenmiş ve Mudo’nun kurumsallaşma ve dönüşüm yolculuğunu yönetmiştir. Bu dönüşüm, Harvard Business School’da bir akademik çalışmaya Başarılı Liderlik Vakası olarak konu olmuştur. 2017-2018 yılları arasında Turkcell’in Veri ve Analitik iş birimini yöneten Karakullukçu, Son olarak IBM’in Global Business Services Ülke Müdürü pozisyonunda bulunmuştur.

Boğaziçi, Sabancı ve Özyeğin Üniversitelerinde MBA programlarında ders veren ve Yabancı Sermaye Derneği Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu Başkanlığını yürüten Barış Karakullukçu, Fortune Türkiye tarafından, 2012, 2014 ve 2016 yıllarında Türkiye’nin en güçlü 50 iş kadını listesine girmiştir.

Barış Karakullukçu, Ocak 2020 tarihinden itibaren Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

You can sign up for our e-mail newsletter for the most up-to-date developments and news from YZTD.